Siyasal Bilgiler Fakültesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Akademik EtkinliklerFakültemizin 6 Mart 2014 Perşembe günü Marmara Belediyeler Birliği ve Mimar ve Mühendisler Grubu ile ortaklaşa düzenlediği Rektörümüz Prof. Dr. M. Zafer GÜL hocamızın açılış konuşmasıyla başlayan "Yerel Yönetimler Konferansı" öğretim elemanları ve öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti. >Devarmı.Filistin Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Mazen Muhammed Rateb Ghunaim, 20 kişilik bir heyet ile Fakültemizi ziyaret etti.
Dekanımız Prof.Dr. Recep BOZLAĞAN, söz konusu heyete “Türkiye’de Yükseköğretimde Yerel Yönetim Eğitimi ve Marmara Üniversitesi Örneği” konulu sunum yaptı. > Devamı.20 Aralık 2013 Cuma günü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İng.) Bölümü’nden Prof.Dr. Ayşegül Sever’in moderatörlüğünde gerçekleşen “90. Yılında Lozan” başlıklı panel, Lozan Barış Antlaşması üzerine uzmanlaşmış veya bu alanda çeşitli araştırmalar yapmış değerli akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşti.>Devamı.Marmara Üniversitesi tarafından Marmara Belediyeler Birliği’nin desteğiyle düzenlenen "4. Uluslararası Mavi Karadeniz Konferansı" Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsü’nde gerçekleştirildi.>Devamı.

 Türk Dış Politikası ve Şanghay İş Birliği Örgütü.>Devamı.

 

 "Apaçi Gençlik" Kitabı Söyleşisi.>Devamı.

 

 


 

Ekoloji Siyaseti.>Devamı.

 

 Rektörümüz Siyasal'da...>Devamı.

 

 "Türk Dış Politikası ve Dışişleri Bakanlığında Kariyer İmkanları" konulu konferans Dışişleri Bakan Yardımcımız Büyükelçi Naci KORU ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan SELÇUK ile öğretim elemanları ve öğrencilerimizin geniş katılımıyla 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Siyasal Bilgiler Fakültesi Beykoz Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.>Devamı.

 Küresel ve Yerel Çevre Sorunları.>Devamı.

 

 Geleceğin Türkiye'sinde Vergi Müfettişliği.>Devamı.

 

 Avrup Birliği Yolunda Yerel Demokrasi Paneli.>Devamı.

Bu sayfa Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından en son 21.11.2018 11:34:21 tarihinde güncellenmiştir.