Siyasal Bilgiler Fakültesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Dekanın Mesajı

Sevgili gençler,

Tarihî geçmişi 1883 yılında kurulan Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi’ne dayanan ve ülkemizin ilk diplomalı konsoloslarını yetiştiren fakültemiz, Türkiye’nin en önde gelen siyaset, diplomasi ve kamu yönetimi okuludur.

Ülkemizde üç dilde eğitim veren yegâne siyasal bilimler okulu olan Siyasal Bilgiler Fakültesi, güçlü akademik kadrosu ile geleceğin konsoloslarını, büyükelçilerini, valilerini, belediye başkanlarını ve bürokratlarını yetiştirmektedir.

Kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve yerel yönetimler alanlarında faaliyet gösteren bölümlerden oluşan fakültemiz, bu alanlarda Türkiye’nin en iyi tanımlanmış ve kurgulanmış fakültesi niteliğindedir.

İstanbul’un en nezih semtlerinden biri olan Anadoluhisarı’nda Boğaz’a komşu büyük ve iyi düzenlenmiş bir kampüste faaliyetlerini yürüten Siyasal Bilgiler Fakültesi, sizlere sadece bilgi ve deneyim değil, aynı zamanda İstanbul’un bütün güzelliklerini doyasıya yaşayacağınız bir ortam sunmaktadır.

Sevgili gençler,

Bir dünya şehrinde, markalaşmış bir üniversitede, seçkin bir fakültede nitelikli bir eğitimi tercih ettiğiniz için sizleri candan tebrik ederiz.

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi gibi marka değeri yüksek bir bilim yuvasında okumanın haklı gururunu yaşayın.

Fakültemizin köklü birikiminden, yaygın ulusal ve uluslararası bağlantılarından, güçlü akademik kadrosundan ve geniş imkânlarından en iyi şekilde yararlanmanın gayreti içinde olun.

Fakültemizde sadece nitelikli bilgi kazanmakla kalmayacak, insan olmanın erdemini, emeğin değerini, bilimin önemini, kısacası hayatın anlamını hissederek yaşayabileceğiniz bir ortam bulacaksınız.

Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek parlak bir kariyer inşa etmek sizlerin ellerindedir. Bunun için yerel değerleri evrensel ilkelerle harmanlayan, küresel dinamikleri okuyabilen, geniş ufuklu, fakat gerçekçi, çalışkan ve disiplinli insanlar olmayı hedeflemelisiniz.

Sizlerin yalnızca Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde mesleğini profesyonelce ifâ edebilecek bilgi ve donanıma sahip olarak yetişmeniz için her türlü çabayı göstermekte olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Fakültemiz sizlerle daha anlamlı ve daha güçlüdür.

Fakültemize hoşgeldiniz.

Prof. Dr. Recep BOZLAĞAN

DEKAN

Bu sayfa Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından en son 13.10.2017 10:12:21 tarihinde güncellenmiştir.