Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

Öncelikli olarak sizleri kutluyor, başarılı ve mutlu bir gelecek diliyorum.

Bildiğiniz gibi Marmara Üniversitesi, ülkemizin en değerli eğitim kurumlarının başında gelmekte; ulusal ve uluslararası ölçekte akademik yaşama ciddi katkılar sağlamaktadır. Fakültemiz ise bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirme çabasıyla var gücüyle çalışmaktadır.

Her ne kadar fakültemiz 2012 yılında kurulmuş olsa da köklü ve güçlü bir geçmişin de mirasçısıdır. Bizim için önemli bir motivasyon kaynağı olan bu durum, dinamik bir yapının gelişmesine neden olmakta; geleceğe dönük cesur ve sağlam adımlar atmamızı kolaylaştırmaktadır.

Fakültemiz, tecrübeli ve yetkin akademik personelin gözetiminde dört farklı bölümde, üç ayrı dilde eğitim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir. Teorik bilgi kadar, pratiğin de önemine olan inancımız, farklı alanlardan uzmanların fakültemizde ders vermelerini sağlamış; bu kişilerin birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşmalarının yolunu açmıştır.

Dersler dışında kongre, konferans, seminer, çalıştay vb. çok sayıda bilimsel toplantıya ev sahipliği yapan fakültemiz; Erasmus, Mevlana ve Farabi gibi değişim programları çerçevesinde de hareketli bir merkez olmuştur. Mevcut haliyle akademik rekabette benzerlerinin önüne geçtiği görülen fakültemiz, her geçen gün daha iyi ve daha güzele doğru hızla ilerlemektedir.

Toplumsal değer ve normlara saygılı, ön yargılardan uzak, analitik düşüncenin önemini kavramış, ülkesine ve insanlığa faydalı, donanımlı bireyler yetiştirme yanında yenilikçi ve öncü bir araştırma kurumu olma amacıyla çıktığımız bu yolda siz değerli öğrencilerimize olan inancımız tamdır.

Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Prof. Dr. Nail YILMAZ
DEKAN


Bu sayfa Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından en son 25.01.2023 10:00:11 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM